Zobacz Także

 • Wszytskie
 • Tartaki Śląsk: gdzie kupisz jakościowe wyroby drewniane w korzystnej cenie?

  22 Kwi 2024

  Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że najlepszym miejscem do zakupu takich materiałów jak tarcica czy drewno konstrukcyjne jest tartak na Śląsku (lub w innym regionie naszego kraju), to ten artykuł jest dla Ciebie. Wyjaśniamy w nim, że z punktu widzenia klienta indywidualnego, a często także biznesowego (np. dewelopera, firmy kompleksowo budującej domy jednorodzinne etc.), korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się wizyta w składzie drewna. Zapraszamy po szczegóły.

  Tartaki na Śląsku a składy drewna – omawiamy podstawowe różnice

  Na początek warto wyjaśnić, że terminy „tartak” i „skład drewna” nie są (a przynajmniej nie zawsze) synonimami. Tartak to miejsce produkcji różnorodnych wyrobów z drewna świeżo pozyskanego z lasu. To nic innego jak przemysłowy, a czasem rzemieślniczy zakład, który specjalizuje się w obróbce drewna.

  Z kolei skład drewna jest punktem sprzedaży gotowych produktów drewnianych, takich jak tarcica, drewno konstrukcyjne, deski, boazerie, podbitki czy kantówki, a także płyty OSB i inne materiały drewniane wykorzystywane czy to do celów budowlanych, czy wykończeniowych, dekoracyjnych, funkcjonalnych etc.

  Oczywiście składy drewna i tartaki na Śląsku ściśle ze sobą współpracują. Te pierwsze pozyskują wyroby od tych drugich, sprzedając je dalej zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym. Można zatem napisać, że skład drewna pełni rolę pośrednika między producentem a końcowym nabywcą.

  Porada Farmy Drewna:

  Obrazowo można to porównać do sytuacji, w której kupujemy wędliny i inne wyroby mięsne w sklepie, a nie w rzeźni, ubojni czy u producenta trzody.

  Więcej o różnicach między tartakiem a składem drewna przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

  Gdzie jest taniej? Tartaki na Śląsku nie zawsze oferują najlepsze ceny

  Mogłoby się wydawać, że zakup drewna bezpośrednio w tartaku na Śląsku pozwoli sporo zaoszczędzić – w końcu w transakcji nie pośredniczy żaden dodatkowy podmiot. W praktyce może to jednak wyglądać zupełnie inaczej.

  Paradoksalnie często okazuje się, że ceny w tartakach dla klientów indywidualnych mogą być odczuwalnie wyższe niż w składach drewna, co wynika z faktu, iż tartaki działają na większą skalę i niechętnie realizują małe zamówienia – może to być dla nich wręcz nieopłacalne, wymagając przestawienia linii produkcyjnych, co generuje dodatkowe koszty. Stąd też tartaki dużo chętniej obsługują klientów hurtowych, a indywidualnych nabywców odsyłają do składów drewna.

  Oczekujesz dużego wyboru wyrobów drewnianych? Nie trać czasu na jeżdżenie po tartakach na Śląsku

  Większość tartaków na Śląsku specjalizuje się w produkcji konkretnych wyrobów z drewna, na przykład więźb dachowych, boazerii, podbitki czy tarcicy. Jeśli masz zapotrzebowanie na konkretne produkty z różnych kategorii, to istnieje spore ryzyko, że nie zamówisz ich w jednym tartaku – to narazi Cię na konieczność składania zamówień w kilku miejscach, a tym samym wymusi poświęcenie dużej ilości czasu na jeżdżenie od tartaku do tartaku, indywidualne negocjowanie cen i terminów dostawy etc.

  Pod tym względem znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest zamówienie potrzebnych produktów w składzie drewna, którego oferta jest po prostu znacznie bogatsza w porównaniu z pojedynczymi tartakami. Tutaj zdecydowanie wyróżnia się Farma Drewna, czyli jeden z największych składów drewna na Śląsku.

  Zapraszamy do Farmy Drewna

  Farma Drewna to skład drewna w Mysłowicach blisko Katowic, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy produktów drewnianych. Nasza oferta obejmuje m.in. drewno konstrukcyjne, tarcicę suchą i mokrą, deski podłogowe, deski tarasowe i szereg innych wyrobów, które mogą być Ci potrzebne zarówno do celów budowlanych, jak i wykończeniowych czy dekoracyjnych.

  Jeżeli cenisz sobie indywidualne, rzetelne doradztwo, dobre ceny i szybką realizację zamówienia, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą. Zapewniamy fachową pomoc w doborze odpowiednich produktów, jak również pomożemy w organizacji transportu zakupionych towarów pod wskazany adres.

  Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, aby otrzymać indywidualną ofertę wraz z proponowanym terminem realizacji zamówienia.

  Powrót wstecz