Zobacz Także

 • Wszytskie
 • Drewno konstrukcyjne - śląskie. Postaw na sprawdzonego dostawcę

  22 Kwi 2024

  Drewno konstrukcyjne, potocznie nazywane drewnem budowlanym, jest niezastąpionym materiałem budulcowym, używanym przez człowieka właściwie od początków cywilizacji. Do dziś wykorzystuje się je zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i komercyjnym. Jeśli szukasz dostawcy drewna konstrukcyjnego w województwie śląskim, który zagwarantuje Ci bezpośredni dostęp do wysokiej jakości produktu w atrakcyjnej cenie, to jesteśmy do Twojej dyspozycji.

  Czym jest drewno konstrukcyjne?

  Drewno konstrukcyjne to termin odnoszący się do wszelkiego rodzaju drewna przetworzonego, które stosuje się do budowy konstrukcji nośnych w budownictwie, takich jak belki, słupy, krokwie czy stropy.

  Celem przetwarzania drewna jest zapewnienie jego odpowiedniej wytrzymałości, sztywności i trwałości oraz odporności na ściskanie, co ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo całej konstrukcji.

  Zalety drewna konstrukcyjnego

  Zmieniają się technologie, projekty, standardy inżynieryjne, a drewno konstrukcyjne jak było tak nadal jest niezbędne w szeroko pojętym budownictwie. Wynika to z jego licznych zalet, w tym znakomitej estetyki (dobrze koresponduje z każdym stylem architektonicznym), łatwości obróbki, ekologicznego charakteru oraz wszechstronności zastosowania. Nie bez znaczenia jest również relatywnie niska cena materiału.

  Przykłady zastosowania drewna konstrukcyjnego

  Drewno konstrukcyjne to wyjątkowo uniwersalny budulec. Znajduje zastosowanie od budownictwa jednorodzinnego/mieszkalnego, aż po przemysłowe. Wykorzystuje się je do budowy hal, magazynów, budynków użyteczności publicznej, obiektów komercyjnych oraz różnego rodzaju konstrukcji inżynieryjnych.

  W osobnym artykule na naszym blogu szerzej omawiamy zastosowanie drewna konstrukcyjnego, nie tylko w budownictwie.

  Popularne rodzaje drewna konstrukcyjnego

  Sam termin „drewno konstrukcyjne” jest stosunkowo obszerny i obejmuje różne rodzaje drewna, które należy dobierać pod kątem specyfiki danego projektu budowlanego. Kluczowe jest to, aby zwracać uwagę na jakość, gatunek i sposób przetworzenia produktu, co decyduje o przeznaczeniu drewna.

  Porada Farmy Drewna:

  Kupując drewno konstrukcyjne należy upewnić się, że posiada ono odpowiednie certyfikaty i spełnia normy bezpieczeństwa. W Farmie Drewna oferujemy wyłącznie takie drewno, gwarantując jego najwyższą jakość.

  Do najpopularniejszych rodzajów drewna konstrukcyjnego zaliczymy:

  • Drewno KVH- to wysokiej jakości drewno czterostronnie strugane, suszone komorowo i łączone na mikrowczepy, co czyni je bardziej odpornym na ogień i szkodniki. Jest idealne do konstrukcji dachów, stropów, ścian oraz jako podkonstrukcje pod podłogi.
  • Drewno BSH (Brettschichtholz)- klejone warstwowo, składające się z kilku warstw cienkich lameli, co zapewnia mu dużą nośność i stabilność wymiarową, używane głównie tam, gdzie wymagane są duże rozpiętości i wysokie parametry nośności, jak konstrukcje dachowe.
  • Drewno lite C24- to rodzaj drewna konstrukcyjnego cenionego za wysoką wytrzymałość mechaniczną. Jest to drewno sosnowe, często wykorzystywane w konstrukcjach wymagających ponadprzeciętnej trwałości, takich jak belki, stropy, czy elementy szkieletowe budynków. C24 oznacza, że spełnia określone standardy wytrzymałości na zginanie, ciąganie i ściskanie. Drewno to jest również popularne ze względu na stosunkowo niską cenę w porównaniu z innymi materiałami konstrukcyjnymi o podobnych właściwościach.

  Po drewno konstrukcyjne zapraszamy do Farmy Drewna

  Farma Drewna to jeden z największych składów drewna na Śląsku, mieszczący się w Mysłowicach i zapewniający bardzo duży wybór wyrobów drewnianych zarówno do realizacji projektów budowlanych, jak i wykończeniowych czy dekoracyjnych.

  Jeśli właśnie szukasz sprawdzonej hurtowni drewna w Katowicach, w której zaopatrzysz się w duże ilości drewna konstrukcyjnego, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu mailowego lub telefonicznego. W odpowiedzi na Twoje zapytanie przygotujemy indywidualną, bardzo korzystną ofertę wraz z proponowanym terminem realizacji zamówienia.

  Zajrzyj też do innych artykułów poradnikowych na blogu Farmy Drewna, z których dowiesz się m.in., jakie deski tarasowe wybrać i jak o nie dbać, a także czym charakteryzują się naprawdę dobre deski podłogowe.

  Powrót wstecz