Zobacz Także

 • Wszytskie
 • Drewno konstrukcyjne — do czego można je wykorzystać?

  22 Lut 2024

  Drewno konstrukcyjne od wielu lat jest wykorzystywane do wykonywania różnorodnych budowli na całym świecie. Jego wszechstronne zastosowanie sprawia, że jest niezastąpionym materiałem w budownictwie, gwarantującym trwałość, estetykę i funkcjonalność. Zastanawiasz się, do czego można wykorzystać drewno konstrukcyjne? W poniższym artykule wskazujemy najpopularniejsze zastosowania i przedstawiamy naszą ofertę.

  Budowa domów

  Drewno konstrukcyjne stanowi podstawowy materiał do budowy domów. Może być ono wykorzystywane zarówno w technologii tradycyjnej, jak i w nowoczesnych metodach budowy szkieletowej. Lekkość, łatwość obróbki i trwałość czynią drewno idealnym materiałem do wykonywania konstrukcji ścian, stropów i podłóg.

  Budowa dachów

  W budownictwie najpopularniejsze jest wykorzystywanie drewna konstrukcyjnego do wykonywania więźb dachowych. Jego elastyczność i wytrzymałość umożliwiają konstruowanie różnorodnych kształtów dachów, od tradycyjnych spadzistych po nowoczesne płaskie.

  Podłogi i sufity

  Deski podłogowe wykonane z drewna konstrukcyjnego są nie tylko trwałe, ale także estetyczne. Ich naturalne piękno nadaje wnętrzom ciepły i przytulny charakter, a drewniane sufity dodają elegancji i wyjątkowego charakteru pomieszczeniom.

  Tarasy i werandy

  Drewno konstrukcyjne jest doskonałym materiałem do budowy tarasów, werand i innych przestrzeni zewnętrznych. Jego naturalna odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że jest idealnym wyborem dla tarasów eksponowanych na działanie słońca, deszczu i śniegu. Dodatkowo, drewniane tarasy nadają ogrodowi elegancki i przyjemny charakter.

  Altanki i budowle ogrodowe

  Drewno konstrukcyjne jest również popularnym materiałem do budowy altan, pergoli, altanek ogrodowych i innych ozdobnych konstrukcji w przydomowych ogrodach. Jego naturalne piękno dodaje uroku i charakteru przestrzeniom, a jednocześnie pozwala uczynić je miejscem do komfortowego wypoczynku.

  Co musisz wiedzieć o naszym drewnie konstrukcyjnym?

  Drewno konstrukcyjne znajdujące się w naszej ofercie jest klejone warstwowo z co najmniej trzech lameli. W efekcie klientom oferujemy wysokiej jakości materiał, idealny do wykorzystania w budowach  wymagających dużej nośności i rozpiętości. Proponujemy świerkowe drewno konstrukcyjne, które jest odporne na ściskanie i rozciąganie. Może ono być wykorzystane do wszystkich wspomnianych wyżej budowli, ale też sprawdzi się do wykonania wiat samochodowych czy też placów zabaw. Wysoka jakość proponowanych belek jest uzyskana również dzięki procesowi obróbki. Drewno jest suszone komorowo, strugane i łączone na długości na mikrowczepy. Pragniemy zaznaczyć, że belki są czterostronnie strugane i mają fazowane krawędzie, co sprawia, że są wysoce odporne na działanie szkodników czy na ogień.

  W naszej ofercie znajdują się belki konstrukcyjne o standardowej długości 12 000 mm, jednak na indywidualne zamówienie klienta realizujemy również zlecenia o innej długości, dopasowując wymiary drewna do potrzeb zamawiającego. Całe oferowane drewno konstrukcyjne jest dostępne w klasie jakości wizualnej Nsi oraz Si.

  Podsumowując, drewno konstrukcyjne jest niezastąpionym materiałem w budownictwie, oferującym nie tylko wytrzymałość i funkcjonalność, ale także estetykę i naturalność. Jego wszechstronne zastosowanie sprawia, że jest popularnym wyborem dla wielu projektów budowlanych, dodając im wyjątkowego charakteru i piękna. Jeśli nie wiesz, jak wybrać odpowiedni materiał do posiadanego projektu — skontaktuj się z naszą firmą, a podpowiemy Ci najlepsze rozwiązania.

  Powrót wstecz