Zobacz Także

 • Wszytskie
 • Deski tarasowe — które są najlepsze i jak o nie dbać?

  21 Lut 2024

  Planując budowę tarasu, warto szczególną uwagę zwrócić na wybór desek tarasowych. Odpowiedniej jakości materiał pozwala uzyskać nie tylko estetyczny i funkcjonalny taras, ale przede wszystkim decyduje o jego trwałości. Jeśli nie wiesz, jakie deski tarasowe wybrać oraz jak je pielęgnować na co dzień — w poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania.

  Jakie deski tarasowe są najlepsze?

  Producenci oferują różnego rodzaju deski tarasowe, wykonane z różnych materiałów. Każde z nich mają inne cechy — zarówno te wizualne, jak i techniczne. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do wykonania desek tarasowych jest drewno krajowe. Jest ono wytrzymałe na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, ale też dostępne w dobrej cenie. W naszej hurtowni — Farmie Drewna oferujemy deski tarasowe świerkowe.  Proponujemy deski dwustronnie ryflowane, w wersji surowej oraz impregnowanej. Są one idealnym rozwiązaniem ułatwiającym sprawne wykończenie tarasu bądź balkonu.

  Tego rodzaju deski tarasowe z Katowic mają wiele zalet. Pod względem wizualnym zachęcają do zakupu za pomocą ciekawych rysunków słojów. Pozwalają one uzyskać estetyczną konstrukcję, której trwałość wydłuża dobrze przeprowadzona impregnacja. Deski tarasowe ze świerku są impregnowane specjalnie do tego celu przeznaczonymi olejami, które skutecznie chronią ich powierzchnię przed pochłanianiem wody, a w efekcie niszczeniem pod wpływem rozwijających się grzybów. Chcąc utrzymać maksymalną trwałość materiału, zalecamy przeprowadzanie impregnacji desek dwa razy w roku — na początku i na końcu sezonu.

  Jak pielęgnować deski tarasowe?

  Tak jak w przypadku każdego materiału czy sprzętu, tak i w przypadku desek tarasowych, kluczowe jest prawidłowe o nich dbanie. Chcąc maksymalnie wydłużyć ich trwałość, warto zadbać o:

  • regularne czyszczenie ich powierzchni — czyszczenie desek tarasowych pozwala nie tylko utrzymać porządek na tarasie, ale przede wszystkim ma wpływ na ich trwałość. Do tego zadania warto wykorzystać miękką szczoteczkę i delikatny płyn, który powoli usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia,
  • zabezpieczenie przed promieniowaniem UV — deski tarasowe są najczęściej narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Te z kolei powodują blaknięcie i deformacje materiału. Do zabezpieczenia desek przed zniszczeniem, należy stosować odpowiedniej jakości impregnaty, które zabezpieczają nie tylko przed słońcem, ale też innymi czynnikami atmosferycznymi,
  • usuwanie wody, liści czy innych większych zanieczyszczeń — stojąca woda na powierzchni desek tarasowych doprowadza do powstawania pleśni i grzybów, a w efekcie gnicia drewna. Kluczowe jest regularne usuwanie liści, gałęzi czy wody, które niszczą strukturę drewna. Czyste deski tarasowe mają zapewnioną odpowiednią wentylację, a to z kolei chroni je przed powstawaniem wilgoci,
  • okresową konserwację — kilka razy w roku, a już szczególnie przed i po zakończeniu sezonu, warto sprawdzić stan desek, tak by w porę zauważyć wszelkie uszkodzenia i usunąć nieprawidłowości. Kluczowe jest również stosowanie odpowiednich olejów do drewna, które zabezpieczą konstrukcję przed niszczeniem.

  Wybór odpowiednich desek tarasowych oraz regularna pielęgnacja są kluczowe dla utrzymania estetycznego wyglądu i trwałości tarasu. Jeśli nie wiesz, jaką deskę tarasową wybrać, czym kierować się przy podejmowaniu decyzji bądź też jak prawidłowo o nie dbać — skontaktuj się z naszą hurtownią drewna działającą w okolicach Katowic. Doświadczeni pracownicy podpowiedzą Ci najlepsze rozwiązania i ułatwią podjęcie decyzji.

  Powrót wstecz