Zobacz Także

 • Wszytskie
 • Deski podłogowe Katowice: wysoka jakość, trwałość, ponadczasowy design

  02 Kwi 2024

  Deska podłogowa jest chętnie wybieranym materiałem wykończeniowym, który jednak budzi pewne kontrowersje. Można się spotkać z opinią, że deska jest nietrwała, trudna w utrzymaniu w dobrej kondycji, podatna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym wymaga regularnego i kosztownego odnawiania. Na przeciwległym biegunie znajduje się natomiast cała lista zalet tego materiału, które omówimy w naszym artykule. Podpowiemy również, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze deski podłogowej. Zapraszamy do lektury.

  Dlaczego deska podłogowa?

  Wybór deski podłogowej to pod wieloma względami bardzo dobra decyzja. Mówimy tutaj o materiale niebanalnym, znakomicie pasującym do różnych wnętrz i dającym wrażenie ciepła, co jest szczególnie ważne w przestrzeni domowej.

  Deska podłogowa stanowi oczywistą alternatywę dla paneli winylowych i laminowanych, ale też dla okładzin ceramicznych, dystansując wszystkie te materiały pod względem komfortu użytkowania, klasy oraz ponadczasowego designu.

  Po stronie istotnych zalet deski podłogowej zapiszemy przede wszystkim:

  • Stąpanie po niej bosą stopą jest czystą przyjemnością;
  • Drewno pasuje do praktycznie każdego stylu wnętrza;
  • Możliwość odnawiania podłogi;
  • Możliwość barwienia na dowolny kolor;
  • Szybki i łatwy montaż;
  • Nadaje się na ogrzewanie podłogowe;
  • Zapewnia skuteczną izolację od betonowej posadzki.

  Komu polecamy deskę podłogową?

  Deska podłogowa to świetny wybór dla osób, które cenią sobie naturalny charakter wnętrza lub chcą nieco złagodzić ultranowoczesny wystrój domu czy mieszkania. Drewno znakomicie równoważy chłód betonu, metalu czy szkła, dlatego jest mile widziane we wnętrzach loftowych, industrialnych czy minimalistycznych.

  Oczywiście deska podłogowa może być zastosowana także w klasycznych wnętrzach, szczególnie dobrze korespondując ze stylem tradycyjnym, wiejskim, dworkowym czy rustykalnym.

  Porada eksperta Farmy Drewna:

  O ostatecznym charakterze podłogi decyduje wykończenie kolorystyczne deski podłogowej. Użyj lakieru bezbarwnego, a zyskasz przepiękną naturalną podłogę z podkreślonymi słojami. Zastosuj ciemne barwienie, a dopasujesz drewnianą podłogę do eleganckiego wystroju wnętrza.

  Szukasz deski podłogowej na Śląsku? Koniecznie podjedź do Mysłowic

  Farma Drewna, jeden z największych składów drewna na Górnym Śląsku, oferuje szeroki wybór desek podłogowych, zarówno do budynków mieszkalnych, jak i np. firmowych czy użyteczności publicznej.

  W ofercie Farmy Drewna znajdziesz deskę podłogową sosnową lub świerkową, którą można wykorzystać i do klasycznego wykończenia podłogi (posadzki betonowej), i do wykonania tzw. stropopodłogi.

  Nasze deski są idealnie gładkie, bez problemu nadają się do cyklinowania i lakierowania. Dzięki zastosowaniu technologii łączenia na pióro-wpust (w tym w wariancie czterostronnym) ich montaż jest bardzo łatwy i szybki, co także przekłada się na niższy koszt realizacji inwestycji oraz niweluje ilość powstających odpadów.

  Porada eksperta Farmy Drewna:

  Nasze deski podłogowe charakteryzuje nierównomierne usłojenie, dzięki czemu wykonana z nich podłoga prezentuje się niepowtarzalnie i wyróżnia niebanalną estetyką.

  Spośród najchętniej wybieranych przez klientów Farmy Drewna desek podłogowych warto wyróżnić:

  • Deskę podłogową sosnową 28x145 mm, wyprodukowaną z drewna skandynawskiego, poddanego bardzo starannej obróbce, o idealnie gładkiej powierzchni i precyzyjnym wyprofilowaniu. Te deski wyróżniają się interesującym, unikalnym rysunkiem drewna.
  • Deskę stropopodłogową świerkową 28x145 mm– jest to deska dwustronnie gładka wyprodukowana z drewna skandynawskiego. Świetnie nadaje się do wykonania podłogi np. na antresoli, poddaszu, strychu etc.

  Już teraz sprawdź deski podłogowe dostępne w stałej ofercie Farmy Drewna, a następnie odwiedź nasz skład w Mysłowicach, gdzie na żywo ocenisz jakość produktów, skorzystasz z fachowego doradztwa ekspertów i pasjonatów drewna oraz zapewnisz sobie atrakcyjny rabat. Koniecznie zapytaj też o usługę transportu deski podłogowej w Katowicach, Mysłowicach i regionie.

  Powrót wstecz